Переваги спеціалізації "менеджмент фінансово-кредитної діяльності" PDF Print
Thursday, 07 February 2013 14:27

Серед ВНЗ Вінниччини лише кафедра фінансів та інноваційного менеджменту ВНТУ готує не просто спеціалістів у сфері фінансово-кредитної діяльності, а саме керівників (–менеджерів) у цій галузі. Диплом зі спеціальності «Менеджмент» освітньої програми «Менеджмент фінансово-кредитної діяльності» відкриває широкий шлях для працевлаштування, адже фінансові, інвестиційні та інноваційні менеджери потрібні на кожному підприємстві чи фірмі, незалежно від галузевої приналежності та форми власності. Будь-якій фінансово-кредитній установі теж необхідні сучасні і висококваліфіковані спеціалісти з фінансів та керівники, що вміють управляти грошовими потоками.

Про якість підготовки фахівців говорять факти: майбутні менеджери-фінансисти є постійними учасниками всеукраїнських економічних конкурсів та фахових олімпіад з фінансових дисциплін і виборюють там призові місця. Зокрема, у 2009 році дві магістрантки освітньої програми «менеджмент фінансово-кредитної діяльності» досягли вагомих результатів: Вікторія Грумінська стала переможцем Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, а Юлія Тарахтій одержала Почесну грамоту «За активну участь у II етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Фінанси» що проходила на економічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2011 році магістрантка спеціальності «менеджер з фінансово-кредитної діяльності» Надія Найчук стала переможцем Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. У 2012 році призером такого ж конкурсу став магістрант освітньої програми «менеджмент фінансово-кредитної діяльності» Віталій Зянько. У 2017 році переможцем Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, який проходив на економічному факультеті Київського університету імені Тараса Шевченка стала бакалавр освітньої програми «менеджмент фінансово-кредитної діяльності» Оранська Наталія.

Випускники кафедри фінансів та інноваційного менеджменту - бакалаври та магістри, - успішно працюють на керівних посадах у державних установах (фінансових та податкових відділах, Національному банку України), комерційних банках,  промислових, будівельних та торговельних підприємствах, фінансових біржах, страхових компаніях, а також викладачами і дослідниками. Багато хто став власником фірми.

Кафедра підтримує наукові зв’язки з університетами та державними науковими установами України. Розробки та пропозиції результатів наукових досліджень вчених кафедри використовувалися Кабінетом Міністрів України, Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва, Міністерством економіки України, Національним інститутом стратегічних досліджень при підготовці Законів України, Указів Президента України, Постанов уряду та інших нормативно-правових актів і аналітичних матеріалів. А наукові напрацювання щодо розбудови економіки Вінниччини використовуються Головним управлінням економіки Вінницької обласної держадміністрації, зокрема стали основою для розробки Програми «Стратегія економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2005-2015 роки» та використані при реалізації стратегії  розвитку «Вінниця – 2020» за підпунктом 7.2 «Стратегічний пріоритет 2: економічний розвиток, спрямований на високий та якісний рівень зайнятості» пункту 7 «Стратегічні пріоритети».

Науковці кафедри активно співпрацюють також з промисловими підприємствами та комерційними банками. Зокрема, колектив кафедри нещодавно завершив виконання на замовлення агропромислового науково-виробничого підприємства «ВІЗИТ» та ТОВ «Кристал» двох госпдоговірних тем, підготовив рекомендації для ВАТ «Державний експортно-імпортний банк України» щодо кредитування інноваційно активних підприємств Вінницької області. Кафедра постійно розширює коло свого співробітництва: укладає договори з провідними комерційними банками, що мають свої регіональні відділення у Вінниці.

До співпраці з підприємствами та банками кафедра активно залучає студентів старших курсів, завдяки чому багато з них ще будучи в університеті вдало поєднують навчання з роботою за своєю майбутньою спеціальністю. Працевлаштуванню наших випускників сприяє також проходження ними переддипломної практики на тих підприємствах та банках, з якими у кафедри налагоджене ефективне співробітництво.