Відповіді на актуальні питання PDF Print
Thursday, 07 February 2013 15:08

Які переваги надає спеціалізація "фінансово-кредитна діяльність"?

1) Менеджер з фінансово-кредитної діяльності є фахівцем широкого профілю, який потрібен скрізь, де управляють фінансовими потоками. А це не лише державний та місцеві бюджети, фінансова система, банківська система, страхові компанії, податкові органи тощо, але й будь-яке підприємство виробничої та соціальної сфери, приватної та державної форми власності, якому обов’язково потрібні сучасні фінансовий та інноваційний менеджери.

2) Якість та спрямованість підготовки менеджера з фінансово-кредитної діяльності забезпечується вивченням, окрім загальних фінансових дисциплін: "гроші і кредит", "фінанси", "економіка та фінанси підприємств", ще й цілого блоку спеціальних дисциплін фінансового спрямування.

Чи можливо, навчаючись за спеціалізацією "фінансово-кредитна діяльність" паралельно з отриманням спеціальності «Менеджмент організацій і адміністрування» впродовж бакалаврату поглиблено вивчати англійську мову з отриманням відповідного сертифіката?

Так, за бажанням студент спеціалізації "фінансово-кредитна діяльність" може впродовж навчання на бакалавраті поглиблено вивчати англійську мову, а по закінченню навчання отримати відповідний сертифікат. Особливо слід зазначити, що вивчення англійської мови на спеціалізації "фінансово-кредитна діяльність" не прописано в навчальному плані для цієї спеціалізації, тобто не є обовязковим. Це означає, що якщо студент, який навчається за пеціалізацією "фінансово-кредитна діяльність"  з якихось причин передумав вивчати англійську мову чи отримав на іспиті незадовільну оцінку, то це не тягне за собою автоматичного відрахування з університету, я це є для тих спеціалізацій, де вивчення англійської мови прописане навчальним планом.

Чи працюють або прдовжують навчання випускники спеціалізації "фінансово-кредитна діяльність" за кодоном?

Такої статистики не ведемо. Хоча, звісно, працюють. А щодо навчання, то всі студенти кафедри фінансів мають можливість за бажанням, відразу після вступу на спціалітет чи магістратуру, взяти участь у програмі академічної мобільності студентів «Подвійний диплом» за укладеною угодою про співпрацю між ВНТУ і Люблінською Політехнікою. Паралельно навчаючись у ВНТУ і Польщі  студенти отримують два дипломи – вітчизняний (спеціаліста або магістра) та закордонний (магістра). До речі, оскільки навчання у Люблінській Політехніці обовязково вимагає знання польськолї мови, консульство Польщі у вінниці організовує курси польської мови у ВНТУ в другій половині дня, коли у студентів немає занять, що дуже зручно.

Чи є можливість після закінчення навчання на спеціалітеті або магістратурі продовжити ннавчання в аспірантурі з подальшою підготовкою кандидатської дисертації?

Так, в університеті існує Інститут магістратури, аспірантурир та докторантури, в якому є аспірантура за спеціальністю 08.00.11 - Математичні методи, моделі та інформаційні технології в економіці. На цій спеціальності мають можливість навчатися всі бажаючі, які мають диплом з будь-якої економічної спеціальності, і не лише випускники Вінницького національного технічного університету, а й інших ВНЗ, які вдало склали вступні іспити.

Чи можна, навчаючись на бакалавраті за спеціалізацією  "фінансово-кредитна діяльність" отримати робітничу професію, аби на старших курсах можна було влаштуватись на роботу за майбутньою спеціальністю?

Так, впродовж перших двох курсів всі студенти отримують робітничу професію "обліковець реєстратора бухгалтерських даних", яка засвідчується відповідним дипломом. Отже, уже після другого курсу можна піти працювати обліковцем, бухгалтером, касиром тощо. Це дозволяє отримати трудову книжку, набути певного стажу роботи ще до закінчення університету, що є вагомою перевагою при працевлаштуванні за спеціальністю уже після одержання диплома спеціаліста чи магістра.

P3105006.jpg